מה הוא האיוד? התשובות שאתם צריכים לדעת

איוד: המעשה של שאיפת אד המיוצר על ידי כל סוג של סיגריה אלקטרונית או מאדה אישית. סיגריות קטרוניות  הם מכשירים המופעלים באמצעות סוללות המחממות סליל שממוקם בתוך אטומיזר והופך נוצל מאוחד לאדים. הנוזל היא תערובת של פרופילן גליקול ו גליצרין צמחי, בדרך כלל עם טעםי המזון מסיסי-מים. ניקוטין הוא אופציונלי וניתן להתאמה אישית.

איוד זה נושא חם בימים אלה. זה הצית אחד הדיונים הכי גדול בהיסטוריה  של בריאות הציבור, וכן מצאה את דרכה לתוך כמעט כל תוכנית החדשות עיתון וטלוויזיה. ישנם לפחות 10 מיליון אמריקאים אשר מאידים כיום, ויותר משני מיליון מהם כבר לא מעשנים סיגריות בכלל. ברחבי העולם מספר יותר גדול, יש סיכוי להיות 30 מיליון או יותר מאידים.

הסיפור של איוד הוא מעניין. דוגמא מושלמת של קפיטליזם של שוק חופשי אמיתי, או תגובת צרכנים למשבר בריאותי כי ההתערבות ממשלתית לא נתנה פתרון, או מהפכה טכנולוגית מונחת משתמש. זה יכול להיות כל שלושת הדברים האלה!

הפופולריות של איוד הרקיע שחקים, עישון ירד מהר יותר ממה שמישהו יכול היה לדמיין. אבל עם ראות יותר מגיע גם ספק ופחד בלב הציבור. זה מטרה קלה עבור מי שמחפש להתבסס על פאניקה מוסרית מסוג ישנה וטובה.

מוצרי אדים חלקם נראים כסיגריות (בדרך כלל בשם "cigalikes"), וחלקם גדולים יותר. אנשים רבים בחורים cigalike ראשון כי הם נמצאו לעתים קרובות באותם החנויות שבהם סיגריות נמכרות, הן נראות מוכרות, ויש להם עלות ראשונית נמוכה למדי.

מונח סיגריה אלקטרונית לא בהכרח מתייחס באופן פרטני אל cigalikes הקטן, אם כי אנשים משתמש בו ככה. סיגריה אלקטרונית יכולה להתייחס לכל מכשיר איוד. שמות נפוצים אחרים הם מאדים אישיים (לפעמים קוצרים לוייפ או mod. מקורו של mod מונח מן המשתמשים הראשונים אשר שונה סיגה אלונית הפרימיטיביות שלהם לעבוד טוב יותר, או עברה מודיפיקציה ממוצרים אחרים (כמו פנסי מצביעי ליזר) לעבוד כמו סיג"א. גדולות או קטנות, חד פעמיות או refillable, סיגריות אלקטרוניות עושות בעצם אותו דבר.

Vaping אומר דברים שונים לאנשים שונים. למעשנים שבילו שנים מנסים נואשות למצוא דרך להפסיק סיגריות, איוד יכול להיות שיפור-חיים או אפילו נס מציל חיים. עבור חלק בבריאות הציבור - במיוחד הקנאים האנטי-ניקוטין נגוע בכלבת בתחום בקרת הטבק – סיג"א  הן איום על הסטטוס קוו שנבנו בקפידה. מבחינתם, נהנה ניקוטין ללא השלכות בריאותיות כמו לחטוא בלי האיום של גיהנום.

אנו קוראים משתמשי סיג"א . איוד גילה מוקדם טעמים מתוקים באמצעות כי כמו ממתקים ופירות עבד היטב כדי להרחיק אותם מניסיונם של שריפת הטבק. אז למרות הפוליטיקאים צורחים כי טעמי איוד הם מגרשים תעשיית הטבק להתמכר ילדים, האמת היא שכל מאייד אוהב טעמים טעימים. אני 57 ואני מאייד עוגת לימון עכשיו. זה טוב מדי!

רוב מאיידים הם מעשנים לשעבר או נוכחי - וחלקם עדיין מנסים להפסיק, ואחרים משתמשים בסיג"א כדי לקבל את הניקוטין הם אוהבים כשזה לא נוח לעשן. יש כמה מאיידים שמעולם לא עישנו, אך הם מהווים אחוז מזערי מאוכלוסיית המאיידים.

אנחנו יודעים מנתוני הסקר כי כמו שאיוד גדל בשנים האחרונות, עישון ירד להקליט לשפל. ולמרות הטענות כי איוד הוא שער לעישון לבני נוער, שיעורי עישון לנוער נפלו עוד יותר במהירות רבה יותר מאשר שיעורי מבוגר מאז כניסתו של איוד

ד"ר מיכאל סיגל, פרופסור באוניברסיטת בוסטון, אומר כי "כפי שאיוד הפך לפופולרי יותר בקרב בני הנוער, הם שנעקרו מעישון סיגריות ותרמו לקראת דה-נורמליזציה של עישון סיגריות."

 

בני נוער רגילים להתנסות עם דברים. תמיד יש להם, והם תמיד יהיו.

 

איש אינו מציע שילדים צריכים לתופס איוד, אבל העובדה היא שכמעט כל בני נוער שהתחילו להשתמש בסיג"א כבר מעשנים או בדרך להפסיק לעשן. בין מאיידים העשרה קבוע, פחות מאחוז אחד הם שמעולם לא עישנו.

איוד לא גורם לנזקים הפיזיים כמו עישון כי אינו כרוך בבעירה. למרות כמה שהם עשויים להיראות כמו לא מעשנים, עישון ואיוד שונים במידה רבה. כשאתה מעשן סיגריה, אתה מדליק חומר צמחי מת על אש שאיפת העשן. נשימת עשן - כל סוג של עשן - היא מסוכנת.

תוצרי הבעירה הם הרסניים אל הריאות ומערכת לב וכלי דם. אלפי כימיקלים ותרכובות הם נשאפים, כולל יותר מ 70 כי הם מסרטנים ידועים. בנוסף הסיכון לסרטן, עישון יכול לגרום נזק עצום אל הלב ומערכת הדם, מה שמוביל למחלות לב, ואולי גרימת התקף לב ושבץ. יש גם נזק לריאות, מה שעלול לגרום אמפיזמה וברונכיטיס כרונית.

ככל שאנחנו יכולים לומר, איוד לא גורמת לאף אחד מהדברים האלה. ייתכנו כמה סיכונים מן האיוד (אשר יש לנו להסתכל בפירוט רב יותר לפני), אבל עד כה אין ראיות של סכנה בריאותית חמורה שהתפתחה. לימוד כל הספרות המדעית נגיש באיוד, הקולג 'המלכותי של רופאים סיכם בשנה שעברה כי איוד הוא "סביר יעלה על 5% נזק מעישון טבק."

מרבית הדיון על איוד מושרשת מחלוקת פשוטה. האם נשפוט איוד ידי סיכוניה המוכחים, או על ידי היתרונות המוכחים שלה? פקידי בריאות הציבור האמריקאי נוטים להסתכל בסיכון מוחלט כמו קנה מידה. "הם מודאג שאולי יש כמה סיכון בריאותי שיופיע משומקום. קבוצות בריאות בריטיות, מצד שני, תומכות ברעיון של צמצום פגיעה - מציע למשתמשים במוצרים יותר בטוחים (אך לא בהכרח בטוחים לחלוטין) בחירות. Vaping היא בטוחה יותר מאשר עישון. זהו צמצום הפגיעה טבק.

אלא אם כן אתה מאייד או מעשן, אתה לא יכול לקבל חוות דעת אמיתית על הסיכונים הבריאותיים ואת היתרונות של איוד סיג"א. אולי אתה צריך. אחרי הכל, לכל אחד יש חברים או בני משפחה, למרות שכולנו יודעים על הנזקים האמיתיים של סיגריות, ממשיכים לעשן.

כמחצית מהמעשנים לטווח ארוך מתים בטרם עת משימוש סיגריות. ארגון הבריאות העולמי מעריך כי ממיליארד בני אדם ימותו מעישון במאה הזאת. מה אם היינו יכולים לקבל את רוב המעשנים אלה להחליף סיגריות עם מוצר שנושאת רק חלק זעיר של סיכון - או אולי שום סיכון בכלל?

צמצום או ביטול הנזק שנגרם על ידי שריפת הטבק לא רק לחסוך חיים רבים, זה גם יאפשר מיליארדי דולרים כי הם בילו כעת בטיפול במחלות עישון למניעה להיות מופנית כלפי אחרים. צמצום העישון היה לחסוך כסף, כמו גם חיי אדם.

בשנת 2003, רוקח סיני בשם Hon Lik פתח מכשיר המאפשר למעשנים להיות חוויה "עישון" מבלי שאיפת טבק combusted. אביו של כב 'מת מסרטן הריאות והוא עצמו היה מעשן שרצה להתפטר. הוא פטנט המכשיר שלו ואת שהחברה שבה עבד שינתה את שמה לRuyan (כלומר "כמו עשן").

היו דקירות קודמות על פיתוח "סיגריה נטולת עשן" על ידי ממציאים אחרים ואפילו על ידי חברות טבק, אך מסיבות שונות לא יצא איש ככל בעצם ביצוע ומכירת מוצר מסחרי. לאחר Hon השיקה את מכשיר Ruyan, זה היה בערך שלוש שנים לפני שסיג"א עשה את דרכה לאירופה וארצות הברית.

המוצרים הראשונים לא עובדו טוב מאוד, אבל עבור מעשנים רבים שרצו דרך החוצה עבדו היטב. אחרים ראו את הפוטנציאל, אבל היו נחושים בדעתם למצוא דרכים לשפר את החוויה. הסוללות לא נמשכו זמן רב מספיק, הלהיט לא היה חזק מספיק, המחסניות לא האכילו נוזלים לסליל גם. יכול דברים בנושאים אלה להיפתר על ידי ... התעסקות?

Meet me at the forum

בתחילה מצאו מאיידים כל מקוונים אחרים. בין מקומות הפגישה הראשונים היה הפורום (ECF), שנוצר על ידי מאייד הבריטי צעיר בשם אוליבר קרש. החדשים הנרגשים "המעשנים אלקטרוניים" (אחד שמות הראשונים רבים שלא שרדו) דברו על מה עבד, מה לא, ומה הם רוצים לשנות. ECF לא היה הפורום היחיד או. עולם האיוד מתפשט.

בלי האינטרנט, קשה לראות איך סיג,א יכולה להישאר בשלטון. המוצרים לא היו נפוצים, והמשתמשים מפוזרים. הפורומים באינטרנט יצרו קהילה אמיתית שבה כל חבר חדש יחוג ולנוכח ייעוץ ועידוד. כולם היה מעשנים. כולם היו שמחים להתפטר. כולם ידעו שזה היה קשה לעשות. כולם היו מודעים לכך שהם היו חלק סוג של מהפכה.

 

מאיידים היו משקיעים את עצמם לתוך העיצוב של המוצרים שבהם השתמשו.

 

בשנת 2008, ארגון הבריאות העולמי גינה סיגריות אלקטרוניות, וממשלות ברחבי העולם הלכו בעקבותיה. בשנת 2009, מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) הורה לתפסה משלוחים מסין, בטענה כי סיג"א היו בלתי חוקי "מכשיר למוצרי סמים." שתי חברות אמריקניות, כולל Sottera, תבעו את FDA, ובשנת 2010 השופט ריצ'רד לאון העניק צו מניעה נגד ה- FDA מהמסדיר את המוצרים כפי מכשירים רפואיים. בית משפט לערעורים אישר החלטה של ​​ליאון, וה- FDA החליט לשנות את האסטרטגיה שלה ולהסדיר סיג"א כמו מוצרי טבק.

בשלב זה, סוגים חדשים של מוצרים התפתחו, ואת החדשנות לקחה בדרך יוצאת דופן. היו יצרנים סיניים רבים, אך עם מאיידים  מקומי כמה לקבל משוב, הם פנו למאיידים האמריקאי והאירופי עבור קלט. מה משתמשים בפורומים כמו ECF או בבריטניה מאיידים דנו שולב הדורות הבאים של מוצרים סיניים. ודור התקדמו במהירות, לעתים תוך חודשים - או אפילו שבועות. מאייים היה אמת קלט לתוך העיצוב של המוצרים שהם בשימוש.

 

 and Modders YouTubers

במקביל, כמה מאיידים במערב פנה לעשות הילוך בכוחות עצמם. "Modders" פרו-אם אלה עיצובים שנוצרו שאומצו לפעמים על ידי יצרני המונים בסין, אך לעתים קרובות נמכרו ישירות למאיידים שחיפשו דברים חדשים. לעתים קרובות ידוע רק על ידי הכינויים בפורום שלהם, modders מוקדם כמו בריון, סיסקו, זן, ו Raidy המציא מוצרים שעדיין נמצאים בשימוש, או הציגו רעיונות שיתפשטו נרחב ואת המקל. חלקם עדיין בעניינים.

עוד חיבור אינטרנט חיוני עבור הצבא הולך וגדל של מאיידים ברחבי העולם היה YouTube.  מקדם משותף דעותיהם על מוצרים בעוד המצלמות הגולמיות של היום מותר להם להמחיש את הטוב, הרע ומכוער. חלק YouTubers vaping מקדם עדיין סביב מדי. סקוט בונר (igetcha69), ניק "GrimmGreen" גרין, Busardo  כולם עדיין ביצועי קטעי וידאו, ויש מאות אלפי מעריצים.

יחד עם פורומים ו- YouTube, הרבה שיחת vaping בימים אלה שקורים במדיה החברתיים. בין פייסבוק, טוויטר, Instagrams ברחבי העולם מוצא דרכים חדשות להתחבר, לדון הילוך, טיפים וטכניקות, ולארגן קרבות עם רגולטורים ומחוקקים.

The domestic industry blooms: e-liquid and vape shops

לאחר שה- FDA הפסידה לnjoy בבית המשפט, המון מאיידים התחילו לפתוח עסק משלהם. אחרי הכל, הם נעזרו על ידי נס סביר זה - למה לא לחלוק את זה עם שאר מעשנים? שני דברים קרו שדרבנו את הצמיחה המהירה של מוצרי איוד לאחר 2010. ראשית, הרבה עסקים מקוונים החלו למכור נוזל מתוצרת ארה"ב. הם הציעו מגוון מסחרר של טעמי רמות של איכות. חלקם היו תערובות חד טעם בסיסיים, אבל אחרים היו מורכבים בעורמה עשה. עם זאת, מאיידים קונו מקוון שלקחו סיכון שעשוי לעניין אותם טעם, שכן הם לא יכולים לנסות את זה קודם.

בום הנוזלי הוביל באופן טבעי לפיצוץ של חנויות אידוי. לפני צמיחת בחירות הילוך  שקרתה אחרי 2010, מאייד קונה כמעט באופן בלעדי באינטרנט. אבל כמו הקהילה הפכה להיות גדולה מדי עבור העולם הווירטואלי, מאיידים נכתבו לפדות חשבונות הפרישה שלהם, הפסקת עבודתם, ופתיחת חנויות שהפכו מקומות אמיתיים עבור למפגש המאיידים.

לפעמים כשאני מיואש על עתיד באיוד, יש לי מבט דף ההמלצות של CASAA. אלף מאיידים יש לספר את סיפוריהם האישיים על פרישת סיגריות. הם אנשים רגילים כמוני וכמוך. הם עישנו והם התקשו למצוא דרך לעצור.

 

אחר כך הם מצאו דרך.

 

"מעושן מגיל 13. Am כיום בן 42 שנים. ניסיתי להפסיק פעמים רבות, באמצעות זייבן, Champix וכו תמיד חזר לעשן. כבר vaping עבור 3 החודשים האחרונים, ולעולם לא לחזור לעשן סיגריות נורמליות שוב. אני כבר לא שיעול, לישון טוב יותר הצרבת המתמשכת שלי הפסיקה. הילדים שלי מאושרים כמו שאני לא מריח כמו מאפרה. ואני פשוט חייבת לומר שלא עישנתי סביב הילדים שלי או בבית. Vaping יש לו השפעה עצומה על הבריאות שלי ואת איכות החיים. "

"עישנתי מאז הייתי בן 14. רוב האנשים במשפחה שלי היו, ובעלה היה גם מעשן. שנינו להפסיק להשתמש vaping. זה היה מתת שמים. ניסינו כל כך הרבה דברים אחרים ושום דבר לא עבד. המדבקה, מעוין, צ'מפיקס, בבת אחת, שום דבר. Vape צפה לנו לעשן חופשי במשך כמעט 3 שנים! "

CASAA הוא ארגון צרכנים אשר נלחם על זכותנו. הם תלויים בתרומות כדי לעשות את העבודה שלהם, אבל כל אחד יכול להצטרף בחינם. לאחר שהצטרפת, לספר את הסיפור שלך יותר מדי. הקולות של יותר מ -200,000 חברי CASAA הם תזכורות עוצמה עבור יריבים כי איוד מציל חיים.

איוד אומר דברים שונים לאנשים שונים. ישנם אנשים אשר לעולם לא יראו משהו דומה לעשן משהו כדי לחגוג. מבחינתם, ניקוטין הוא התמכרות, אדי שאיפה (או עשן) הוא קביים, חולשה המציין כמה חסרת מוסריות נוראה. אולי הם אפילו מעדיפים שנשמור עישון, כי היא מקיימת את ההרשעה פוריטנית שכל ההנאה חייבת להיות בעל השלכה. האנשים האלה נראים אומללים למדי.

רוב האנשים שמעולם לא עישנו או איידו לא בהכרח שונא את זה; הם פשוט לא מבינים למה אנחנו עושים את זה. מספיק הוגן. בשבילי, לאחר עישון במשך שנים רבות ועל כך שהלוואי שהייתי יכול להיגמל הרבה שנים אלה, איוד כבר הדבר היחיד שעזר לי. זה עבד כי זה חיקה עישון מספיק טוב שאני יכול לגרום לעצמי לתוך להשתמש בה כתחליף. אך עד מהרה הגעתי מעדיף זה באמת! אני לא רוצה לעשן יותר.

הסוגים השונים של מכשירים, מאלף טעמים, מאיידים שהיו מועילים לי כל כך, רצון לשמור אם איוד חיים ובריאים כך מעשנים אחרים יכול לעשות את מה שעשיתי - אלה הם הדברים שמגדירים לי.

 

מה איתך? נשמח לשמוע את ההערות שלך. מה איוד?

אם אתה רוצה לתת זריקה לעולם איוד, אתה יכול להתחיל על ידי רכישת cigalike בחנויות ברכבי ארץ אובחנות שלנו. הרוב החל ככה, והתחילו להשתמש סיגריות אלקטונית. אבל זה נהיה יקר לבלות חמישה דולרים על משהו כנראה מציע פחות שווה של סיגריה אחת של פחזניות (למרות מה החבילות שלהם טוענות).

 

זכור, ניקוטין הוא לא הסכנה בסיגריות!

 

אפשרות נוספת היא מכשיר תרמיל (נקרא גם mod pod). שקיקים להציע משהו של הכלאה בין cigalikes ועט לאיוד גדול או אופנתי. הם יותר חזקים ולספק להיט חזק יותר מcigalikes, אבל יש פחות יכולת להתאים אישית את החווה מאשר אופנות וטנקים קבועים.

נסה מותגים וטעמים שונים של נוזלים עד שתמצא כמה שאתה אוהב. העדפות הטעם של מאייד עשויות להשתנות כתוצאת בלוטות טעם שמרפא לאחר הפסקת סיגריות, אבל למזלנו יש לנו מגוון אינסופי כמעט לבחירה כמו לשנות את ההעדפות שלנו. כמו כן, מומלץ להתחיל עם רמה גבוהה למדי של ניקוטין, כמו 6 או אפילו 12 מ"ג / מ"ל. אתה לא תאיידיותר ממה שאתה צריך, אבל אפשר גם  לקבל נוזלים עם רמה נמוכה של ניקוטין - כלומר היית צריך לאייד כל הזמן כדי להשיג את מה שאתה משתוקק. זכור, ניקוטין הוא לא הסכנה בסיגריות!

זה תלוי בך. הדבר הגדול על איוד הוא שיש כל כך הרבה אפשרויות. זה גם דבר רע על באיוד. לפעמים יותר מדי אפשרויות יכולות לשתק אותך עם חוסר החלטיות. אם בדקת את המדריכים בבלוג שלנו כבר תדע עם מה אתה רוצה לצאת לדרך, קונה באינטרנט קל. אם אתה מעדיף לראות את המוצרים לפני שאתה קונה, אני מציע לבקר בחנות.

אם אתה יודע מאיידים אחרים, אתא יכול לשאול לאן הם הולכים. ייתכן גם לקרוא ביקורות באינטרנט, רק תזכור, את הדברים שאתה מחפש כמו מאייד חדש לא יכולים להיות זהים למה שמאייד מנוסה יבקש. נסה למצוא חנות שמצויה בעולם שיעזור למאייד החדש. כלומר, שירות לקוחות, ומכיר אנשים מוכנים לענות על הרבה שאלות ולתת לך מספר אפשרויות לבחירה. רוב החנויות לאיוד הם מאוד מסבירי פנים ליהנות עוזר למאייד חדש להתחיל הנכון.

אם מלכתחילה אתה מבקר לא נראה מועיל, לא מוותרים על איוד! נסה עוד חנות. זכור, אתה עושה את זה בשבילך. אל תתנו חוויה רעה ההתחלתי חמוצה לך על מה יכול להיות אחת האפשרויות הטובות ביותר שאתה יכול בכלל לעשות.

 
Comments (0)

Write a comment

Your Name:


Your Review: Note: HTML is not translated!

Rating: Bad           Good

Enter the code in the box below:FB Comments
Information

Copyright © 2019 AFYV STORE BLOG
All rights reserved.